NEDEN REHBERE SOR?

Tanımak ve Tanıtmak İçin

Hakkımızda ve Ayrıntılar


Merhabalar,

"Rehbere Sor" olarak kuruluş amacımız ismimiz ile özdeş bir amaç aşamaktadır. İsmimizden yola çıkarak kısa ve özetle şunu diyebilir ki; amacımız gezginlere bu yolda fayda sağlayabilmek olası turistik sorularına cevap verebilmektir. Uzun yıllara dayanan turistik bilgi ve birikimlerimizi ülkemiz içerisinde gezmek, görmek, tanımak ve değerlerimize sahip çıkmak adına hareket eden herkese sunmak amacıyla ve yardımcı olabilmek adına bu çalışmayı başlattık.

Öncelikli amacımız gezgin dostlara çıktıkları turistik yolculuklarda bir danışma noktası olarak INSTAGRAM hesabımızdan Direk Mesaj göndermleri ile sorularına elimizden geldiği kadar cevap vermek olacaktır.

Örneğin Bursa'ya seyahate çıkmaya karar verdiniz peki geldiğinizde nereden nasıl dolaşmaya başlayabilirsiniz, nereleri gezebilirsiniz, nereler ön plandadır, neler yapılabilir, ne yenilmesi tavsiye edilir, şehir merkezinde neler var, neler alınabilir veya neler yapılabilir gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Sorulara şimdilik sadece INSTAGRAM hesabımızdan cevap veriyoruz. Bu sebeple bizi Instagram hesabımızdan takip etmenizi önemle rica ederiz.

İnternet sitemizde de ayrıca bu tür sorulara cevap verecek tarzda hazır çalışmalar yapıyor olacağız. Buradan da bizi takip edebilir yazılarımızı okuyabilir ve değerlendirebilirsiniz.

İnternet sitemizde ve Instagram hesabımızda veya soru cevaplarda verilen cevaplardan yola çıkılarak yaşanılabilecek olumsuzluklardan sorumlu olamayacağımızıda belirtmek isteriz. Nihayetinde amacımız sadece az da olsa iyi bir niyetle gezginlere yardımcı olabilmek yol gösterebilmektir. Hiç bir bilgi yeni güncel bilgi anlamına gelmiyor. Tabiki her zaman son güncel bilgilere ulaşmaya çalışıyoruz ama takdir edersiniz ki her an herşey dünyada hızla değişebiliyor. Bugün açık olan bir yol yarın onarım dolayısıyla kapalı olabilir. Bugün lezzetli yemek yapan bir yer yarın yapamayabilir vb. Bu sebeplerle bizleri anlayışla karşılayacağınızı umut ederek sevgiler ve saygılar sunuyoruz.

Lütfen tek bir kanaldan değil bir çok kanaldan bilgilerinizi güncelleyerek ve onaylayarak ve daha çok araştırdıktan sonra yola çıkınız.

İnternet sayfamızda yayımlanması için gönderilen/gönderilecek olan tarihi ve turistik yazıların sahiplerine herhangi bir telif ücreti ödenmemektedir. Yazıyı gönderen ve yayımlanmasını talep eden kişi/kişiler kendi talepleri doğrultusunda yayımlandığını ve yasal bir hak talep etmeyeceklerini kabul etmiş sayılmaktadırlar. Yazı veya makalenin gönderilmiş olması kesin olarak yayımlanacağı anlamına gelmemektedir. Yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.

İnternet sayfamıza giriş yapan herkes kullanım şartlarını kabul etmiş sayılır.

Rehbere Sor Instagram sayfasını takip ederek yapılacak olan çekilişlerden haberdar olabilirsiniz. Çekilişlerimiz ile çeşitli hediyeleri takipçilerimize sunmaktayız. Instagram hesabımızın adı: rehberesor

Aklınıza gelen merak ettiğiniz turistik sorularınızı DM yolu ile Instagram'dan Rehbere Sor'a sorabilirsiniz. Sorularınıza en kısa zamanda bilgimiz dahilinde yine DM ile cevap verilecektir.

Instagram hesabımızda yayımlanmasını istediğiniz tarihi ve turistik fotoğraflarınızı DM ile bize yollayabilirsiniz. Fotoğraflarınız fotoğrafı gönderen kişi etiketlenerek yayımlanmaktadır.

İnternet sayfamızda amatör veya profesyonel tüm yazmayı sevenlerin tarihi ve turistik yazılarına yer veriyoruz. Tabi öncesinde yazı veya makale okunuyor ve kontrolden geçtikten sonra onaylananlar yayımlanıyor.

Yazı, makale veya fotoğraf göndermek istediğiniz takdirde lütfen bizlere Instagram DM ile irtibata geçiniz. Yazı ve fotoğraflarda ana başlıklar: Tarih, doğa, inanç, kültür, yöresel ürünler, alışveriş, gastronomi.